right-logo

جستجو

main-logo

  • تلگرام
  • اینستاگرام

ارتباط ویروس ایدز با مشکلات شنوایی در کودکان

ارتباط ویروس ایدز با مشکلات شنوایی در کودکان
طبق تحقیقات انجام شده، کودکانی که در رحم مادرشان در معرض ویروس HIV باشند، در دوران نوجوانی بیشتر در معرض مشکلات شنوایی قرار میگیرند. محققان در این تحقیقات 200 کودک 7 تا 16 سال را که قبل از تولد در معرض ویروس HIV قرار داشتند بررسی کردند، حدود 60 درصد از این کودکان HIV مثبت داشتند.

  • آزمون های شنوایی برای مواردی انجام شد که والدین یا افراد مراقبت کننده از آنها مشکلات شنوایی داشتند یا در امتحان استاندارد زبان نمرات کمتری گرفته بودند و یا پزشکان مشکلات شنوایی را در آنها تشخیص داده بودند. محققان بر اساس یافته هایشان در مورد این گروه تخمین زدند که مشکلات شنوایی 9 تا 15 درصد از کودکان آلوده به HIV و 5 تا 8 درصد از کودکانی را که در هنگام تولد HIV نداشتند اما مادرانشان در دوران حاملگی آلوده به HIV بودند، درگیر کرده است.

در واقع کودکان مبتلا به HIV در مقایسه با کل جمعیت حدود 200 تا 300 درصد بیشتر در معرض مشکلات شنوایی بودند. دانشمندان شبکه انجمن ملی سلامت آمریکا اظهار کردند، کودکانی که HIV نداشتند اما مادرانشان در طول دوران حاملگی آلوده به HIV بودند، 20 درصد بیشتر مشکلات شنوایی داشتند. همچنین تحقیقات قبلی نشان داده بود که کودکان مبتلا به HIV در معرض خطر عفونت های مکرر گوش میانی و در نتیجه اختلالات شنوایی هستند اما 60 درصد از افرادی که دچار مشکلات شنوایی اند به دلیل مشکلات انتقال صدا از عصب گوش به مغز و نه به دلیل عفونت گوش میانی، دچار این مشکل شده اند.

منوی موبایل سایت