right-logo

جستجو

main-logo

  • تلگرام
  • اینستاگرام

شیوع کم شنوایی و علایم آن

شیوع کم شنوایی و علایم آن
بر اساس آمار، در ‌۶۵ سالگی، یک نفر از هر ۳ نفر دچار کم شنوایی میشوند، شیوع کم شنوایی قابل توجه در افراد بالای ۶۵ سال ۴۰ تا ۴۵ درصد و در افراد بالای ۷۰ سال حدود ۸۳ درصد است. با این حال، علیرغم شیوه بالای کم شنوایی قابل توجه در این جمعیت، متاسفانه تنها ۲۰درصد سالمندان نیازمند سمعک، از این وسیله استفاده میکنند...!

  • در واقع بسیاری از افرادی که دارای کم شنوایی هستند(و نه فقط افراد مسن!) و تنها راه درمان آنها سمعک است، بدلیل تصور غلطی که از این وسیله کمک شنوایی دارند از استفاده از آن اجتناب میکنند مانند ظاهر بسیار بزرگ، سوت زدن، اذیت کردن کاربر در اماکن شلوغ و... در صورتی که امروزه با تکنولوژی بسیار پیشرفته سمعک دیگر آن تصورات گذشته و غلط از بین رفته اند، سمعک های هوشمند و فراهوشمند امروزی با ظاهری بسیار کوچک و نامرئی بقدری صدای واضح و شفافی را به گوش کاربر ارائه میدهند و امکان راحتی وی را فراهم مینمایند که گاهی حتی فراموش میکند که سمعک در گوش دارد!

 

  • اگر حداقل دو مورد از علایم زیر را دارید، هر چه زودتر جهت چکاپ کامل شنوایی خود به متخصص مربوطه مراجعه نمایید:

✅ بلندکردن صدای تلویزیون بیش از حد معمول
✅ عدم تشخیص صحبت افراد در محیط های شلوغ
✅ دیگران به شما میگویند باید چند بار صدایتان بزنند تا پاسخ بدهید!
✅ احساس صدای اضافی در یک گوش یا هر دو گوش دارید
✅ عدم تشخیص صحبت های دیگران در مواقعی که به صورتشان نگاه نمیکنید(یعنی وقتی که لب خوانی نکنید!)
✅ دیگران به شما میگویند که بلند صحبت میکنید!
✅ هنگام صحبت با تلفن با یکی از گوش هایتان و یا با هر دو گوش برای فهم صحبت دچار مشکل میشوید
✅ صحبت دیگران را میشنوید اما متوجه نمیشوید(یعنی تشخیص نمیدهید!)


هر یک روزی که برای پیگیری کم شنوایی تان دیرتر اقدام کنید، احتمال کارایی و بازدهی بهتر و بیشتر سمعک را کاهش میدهید، پس همین امروز اقدام کنید!
آیا آماده اید که افت شنوایی تان را در مجهزترین و پیشرفته ترین کلینیک تخصصی شنوایی و سمعک، تحت نظر بهترین اساتید دانشگاه درمان کنید؟ پس هم اکنون با ما تماس بگیرید.

منوی موبایل سایت