right-logo

جستجو

main-logo

  • تلگرام
  • اینستاگرام

کنترل از راه دور سمعک با تلفن همراه

محققان دانمارکی برنامه نرم‌افزاری جدیدی را طراحی کرده‌اند که با اتصال تلفن همراه هوشمند به سمعک، قادر به کنترل از راه دور برخی تنظیمات از جمله افزایش میزان صدای سمعک است.
به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، برنامه نرم‌افزاری ReSound Smart مخصوص تلفن همراه هوشمند آیفون، توسط محققان شرکت GN طراحی شده است و سمعک را به یک هدفون تبدیل می‌کند؛ در این شرایط کاربر می‌تواند بصورت کنترل از راه دور، میزان صدا را کم یا زیاد کند.
این برنامه نرم‌افزاری قادر به ذخیره‌سازی و بخاطر سپردن تنظیمات در هر محیط است؛ بطور مثال در محیط های شلوغ، تلفن همراه از طریق این برنامه به یک میکروفون تبدیل شده و میزان صدای فرد افزایش پیدا می‌کند.
یافتن سمعک گم شده از دیگر امکانات جانبی برنامه نرم‌افزاری ReSound است؛ میزان سیگنال‌های دریافتی از سمعک بر روی تلفن همراه نشان داده می‌شود که افزایش سیگنال به معنای نزدیک شدن به سمعک است.
محققان این شرکت علاوه بر طراحی این برنامه نرم‌افزاری رایگان، یک جفت سمعک ReSound LiNX به قیمت 6000 دلار تولید کرده‌اند که بصورت مجزا یا به همراه نرم‌افزاری مخصوص قابل استفاده است.

منوی موبایل سایت