right-logo

جستجو

main-logo

  • تلگرام
  • اینستاگرام

ارتباط کم شنوایی و بیماری ایدز

ارتباط ویروس ایدز با اختلالات شنوایی

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد مبتلایان به ایدز در مقایسه با افرادی که آلوده به این ویروس نیستند ، بیشتردچار مشکلات شنوایی می شوند.
به گزارش سرویس سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا) (( پیتوتوره)) از دانشگاه سن دیگو و یکی از متخصصان این مطالعه به همراه یک تیم تخصصی به ارزیابی قدرت شنوایی ۲۶۲ مرد با متوسط سن ۵۷ سال و ۱۳۴ زن با میانگین سنی ۴۸ سال پرداختند . در میان این افراد ۱۱۷ مرد و ۱۰۵ زن تست مثبت HIV داشتند . در حالیکه رابطه علت – معلولی بیماری ایدز با مشکلات شنوایی تایید نشده ، متخصصان مشاهده کردند مبتلایان به این بیماری قدرت شنوایی ضعیف تری نسبت به دیگر افراد داشتند . همچنین متخصصان با وجود در نظر گرفتن فاکتور های دیگر همچون میزان استفاده از داروهای ضد ویروسی و از بین برنده HIV ، نتیجه مشابهی را مشاهده کردند.

نشانه های ارتباط ویروس ایدز با کم شنوایی

متخصصان این مطالعه معتقدند این اولین مطالعه ای است که نشان می دهد افراد مبتلا به HIV مثبت حتی با کنترل فاکتورهای تاثیر گذار روی قدرت شنوایی بیشتر با مشکلات شنوایی رو برو هستند . دکتر (( اریک اسموها)) یکی دیگر از متخصصان این مطالعه گفت : HIV میتواند تاثیر مستقلی روی گوش داخلی داشته باشد . همچنین نتایج بدست آمده در نوع خود قابل توجه است و لازم است بررسی های بیشتر روی آن انجام شود.
به گزارش ایسنا به نقل از هلشادی نیوز ، به گفته دکتر اسموها در بسیاری از افراد بزرگسال مبتلا به اختلالات شنوایی یا ناشنوا نمیتوان دلیل قابل شناسایی پیدا کرد و این یافته ممکن است در تشخیص نقش ویروسها و دیگر فاکتورهای خطرزا در بروز این مشکل موثر باشد.

منوی موبایل سایت